Zabezpieczenia do felg – jakie wybrać

kradzież kół

Prawdopodobnie już to widziałeś: samochód stojący na cegłach lub betonowych blokach po kradzieży kół. Niezależnie od tego, czy masz ładny zestaw kół z rynku wtórnego, czy chcesz zapobiec kradzieży felg, posiadanie zestawu zabezpieczeń do kół jest niedrogą inwestycją mającą na celu zapewnienie, że te koła pozostaną w Twoim samochodzie.

Zabezpieczenia do felg - które najlepsze

W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym obecnie dostępnym zestawom antykradzieżowym do felg, a także omówimy szczegółowo, czym są zabezpieczenia kół, dlaczego ich potrzebujesz i na co zwracać uwagę przy zakupie.

McGard - nasza rekomendacja

zabezpieczenia-do-kol-mcgard

Najlepszymi jakościowo i najbardziej skutecznymi zabezpieczeniami do felg jest McGard. Dostępne w różnych wykończeniach i wzorach gwintów, zabezpieczenia McGard są potrójnie chromowane, aby zapewnić piękno i trwałość. Produkty są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych, aby spełniać lub przekraczać standardy OEM i jest dostawcą oryginalnego wyposażenia zabezpieczeń do felg dla ponad 30 producentów samochodów na całym świecie. Każda blokada kół firmy McGard jest w pełni obrabiana mechanicznie ze stali o ograniczonej chemii, wykonanej specjalnie dla firmy i jest hartowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia do felg McGard są jednoczęściowe, wyposażone w wygenerowany komputerowo wzór klucza, który ma wyjątkowo wąski rowek, aby zapobiec użyciu narzędzi do ich demontażu. Klucz jest wyposażony w stalowy kołnierz, który prowadzi go do wzoru zamka.

Firma McGard jest jedyną, która oferuje osiem różnych rozmiarów klucza sześciokątnego, dzięki czemu pasują do fabrycznego klucza pojazdu.

Z opinii klientów wiemy, że niewielka ich liczba narzeka na możliwe rdzewienie.

DPAccessories

śruby specjalne do felg

Nieco bardziej przystępne cenowo niż produkty McGard są blokady kół DPAccessories. Są dostępne w różnych wersjach wyposażenia, stylów i wykończeń, a każdy zestaw ma swój własny, unikalny klucz. Zamki te są produkowane z kutej na zimno i poddanej obróbce cieplnej stali, aby zapewnić niezawodną wytrzymałość i trwałość. Możesz również wybrać, czy chcesz kupić cztery, czy pięć zamków.

Chromowane jednostki są potrójnie chromowane z warstwami miedzi, niklu i chromu, aby zapewnić wytrzymałość i odporność na korozję. Jeśli wolisz zestaw czarnych zamków, DPAccessories używa zastrzeżonej powłoki katodowej czerni, która podobno zapewnia trwałość wysokiej jakości chromu, ale wygląd satynowej czarnej farby. Możesz również zakupić pełny zestaw pasujących uszy do zamków.

Firma DPAccessories twierdzi, że stosuje długotrwały, wielopunktowy proces kontroli jakości, aby zapewnić, że każdy sprzedawany zamek oferuje najlepszą jakość i ochronę przed kradzieżą.

AccuWheel

zabezpieczenia do kół

Najtańszą opcją na naszej liście jest firma AccuWheel, która oferuje również szeroką gamę zestawów zabezpieczających koła. Zabezpieczenia są dostarczane z unikalnym pasującym kluczem i mają potrójnie chromowane wykończenie, aby zapobiec rdzewieniu i korozji. Ogólnie rzecz biorąc, te zabezpieczenia do felg są dość ogólne i nie mają żadnych wyróżniających się funkcji, ale są oferowane za prawie połowę ceny w porównaniu z niektórymi produktami konkurencji.

Śruby zabezpieczające AccuWheel są idealne, jeśli szukasz niedrogiej opcji, która zapewni spokój ducha podczas zabezpieczania kół w samochodzie. Większość użytkowników skarży się na rdzewienie, więc weź to pod uwagę.

Co to są zabezpieczenia do felg

Zabezpieczenia do felg zastępują standardowe śruby lub nakrętki i mają specjalny wzór na czole, co oznacza, że ​​można je zdjąć tylko za pomocą specjalnego klucza dołączonego do zestawu. Są stosunkowo niedrogie i możesz je samodzielnie wymienić bez konieczności wyjazdu do warsztatu samochodowego. Oznacza to również, że nasadkę musisz zawsze mieć przy sobie, aby w razie potrzeby móc zdjąć koło.

Dlaczego potrzebuję blokad kół

Nawet jeśli nie masz drogiego zestawu kół i opon, nadal istnieje ryzyko kradzieży kół z pojazdu. Niezależnie od tego, ile lat ma Twój pojazd, fabryczne koła i opony mają wartość, zwłaszcza jeśli zakupiłeś nowe opony. Pomyśl o zabezpieczeniach do felg jako taniej polisie ubezpieczeniowej dla Twoich kół i opon, ponieważ są one naprawdę trudne do usunięcia bez specjalnego klucza.

Ponadto złodzieje zazwyczaj wybierają łatwe cele, więc zabezpieczenia kół mogą wystarczyć, aby powstrzymać ich przed próbą kradzieży kół i opon.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie blokad do kół

Jak możesz sobie wyobrazić, większość zabezpieczeń do felg ma podobny wygląd i styl. Najważniejszym czynnikiem przy zakupie zabezpieczeń na koła jest upewnienie się, że otrzymujesz właściwie dobrany rozmiar i skok gwintu oraz osadzenie dla swojego pojazdu. Będziesz także musiał zwrócić uwagę na długość roboczą aby upewnić się, że pasują do reszty nakrętek.

Typ osadzenia reprezentuje obszar, w którym zabezpieczenie koła faktycznie styka się z powierzchnią koła. Niektóre z bardziej popularnych stylów obejmują gniazdo stożkowe, gniazdo kuliste lub kulowe, gniazdo płaskie.

Ogólnie rzecz biorąc, kupując zabezpieczenia do kół, możesz podać swój pojazd, rodzaj felg i uzyskać od sprzedawcy informacje potrzebne do zakupu właściwych. Weryfikacja nigdy nie zaszkodzi, ponieważ opisy, a nawet konfiguratora doboru w niektórych sklepach z częściami samochodowymi nie są dokładne w 100 procentach.

Jak zainstalować blokady kół

Jeśli kiedykolwiek zmieniałeś koło w swoim samochodzie, powinieneś wiedzieć, jak zainstalować zabezpieczenia do felg. Ale w tym procesie jest coś więcej niż tylko odkręcenie śruby/nakrętki i zastąpienie go zabezpieczeniem. Oto kilka ogólnych kroków, które pomogą Ci prawidłowo zainstalować zabezpieczenia antykradzieżowe felg.

1. Zdejmij kołpaki

Jeśli Twój samochód ma kołpaki, najpierw zdejmij je, aby uzyskać łatwy dostęp do elementów mocujących koło. Niektóre kołpaki są trudniejsze do zdjęcia niż inne, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie i prawidłowo zdjąć kołpak.

2. Usuń pojedynczą śrubę/nakrętkę

Zacznij po prostu od odkręcenia jednej śruby/nakrętki z przodu lub z tyłu samochodu. Będziesz chciał użyć tej śruby/nakrętki, aby sprawdzić, czy zakupione blokady kół są kompatybilne. Sprawdź osadzenie, rozmiar gwintu i upewnij się, że pasuje do wykręconej śruby/nakrętk.

3. Sprawdź stan piasty

W zależności od tego ile lat ma Twój pojazd, na szpilkach kół czy gwintach piasty może pojawić się rdza. Jeśli tak, wyczyść je szczotką drucianą przed założeniem zabezpieczeń do felg.

4. Rozpocznij ręczne przykręcanie

Po sprawdzeniu, czy zabezpieczenie do felg jest kompatybilne z Twoim pojazdem, zacznij je ręcznie nakręcać. Zdecydowanie nie zaleca się używania klucza udarowego podczas instalowania zabezpieczeń do kół, ponieważ to uszkodzić gwint.

5. Prawidłowo dokręć blokadę koła

Używając nasadki i klucza dynamometrycznego, odpowiednio dokręć każde zabezpieczenie momentem podanym w instrukcji obsługi. Upewnij się, że klucz jest mocno dociśnięty do śruby/nakrętki podczas dokręcania. Zaleca się również dokręcenie śrub/nakrętek po 50 km jazdy.

6. Powtórz dla pozostałych trzech kół

Powtórz ten proces dla pozostałych trzech kół w samochodzie, aż na każdym kole zostanie zainstalowana jedno zabezpieczenie.