PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE 66.6-56.6

AP666566

6,99 zł /za sztukę

Minimalną ilością w zamówieniu dla tego produktu jest 4

Płatności realizowane przez
Płatności realizowane przez

Dostawa już od 15,99 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Paczkomat Paczkomat 48h 15,99 zł
Kurier Inpost Kurier Inpost 48h 19,68 zł

* Dla zakupów powyżej 999,00 zł darmowa dostawa!

Zamówienia złożone do godz. 13:00 wysyłamy w tym samym dniu.

Opis

Średnica wewnętrzna (A)56.6 mm
Średnica zewnętrzna (B)66.6 mm
ZastosowanieSCHMIDT REVOLUTION; CMS; DBV; PROLINE

Więcej informacji

Pierścienie centrujące do felg

Pierścienie centrujące są instalowane pomiędzy piastą koła a felgą. Celem pierścienia centrującego jest wypełnienie pustej przestrzeni między piastą koła a środkowym otworem obręczy. Pierścienie centrujące są zwykle wykonane z wytrzymałego przemysłowego plastiku. Pierścienie centrujące są również wykonane z aluminium.

Do czego potrzebne są pierścienie centrujące?

Pierścienie centrujące są potrzebne, gdy otwór na piaście (otwór środkowy) na obręczy jest większy niż piasta koła samochodu. Producenci obręczy celowo robią otwór centralny felgi jak największy dla obręczy, biorąc pod uwagę otwór piasty, aby umożliwić sprzedaż tych samych felg do różnych modeli samochodów za pomocą pierścieni centrujących.

Pierścienie centrujące są zwykle potrzebne tylko do felg aftermarketowych, ponieważ oryginalne obręcze zwykle mają otwór centralny odpowiedniej wielkości. Pierścienie centrujące piasty są używane tylko do felg aluminiowych.

Celem pierścienia centrującego jest idealne centrowanie felgi do piasty, a tym samym zapobieganie wibracjom i drżeniu kierownicy podczas jazdy, które zwykle pojawia się od prędkości 40-60 km/h.

Jak wybrać odpowiedni pierścień centryczny o właściwym rozmiarze

Dobór rozmiaru pierścienia centrującego felgi zależy od dwóch rzeczy: od środkowego otworu obręczy i zewnętrznej średnicy piasty koła samochodu. Na przykład, jeśli średnica piasty koła wynosi 72,6 mm, a otwór środkowy koła wynosi 74,1 mm, potrzebny jest pierścień centrujący o grubości 1,5 mm, więc właściwy rozmiar wynosi 74,1 - 72,6 mm.

Pomiar środkowego otworu centralnego: 

Zazwyczaj felgi nie mają oznakowania średnicy środkowego otworu, więc musisz go sam zmierzyć. Jeśli felga jest nowa, rozmiar może znajdować się w dokumentacji lub u sprzedawcy, w przeciwnym razie należy samemu zmierzyć otwór. Ponieważ suwmiarki zazwyczaj nie mieszczą się wewnątrz koła, pomiar należy wykonać za pomocą linijki lub taśmy mierniczej. Zmierzyć, tak dokładnie, jak to możliwe rozmiar otworu w środku koła i wybrać najbliższy rozmiar z naszej oferty. 

Pomiar piasty koła samochodu:

Pomiar piasty koła jest również łatwy; zdejmij koło i zmierz średnicę zewnętrzną piasty koła za pomocą suwmiarki. Do pomiaru można również użyć taśmy mierniczej lub linijki. Zmierz zewnętrzną średnicę tak dokładnie, jak to możliwe i wybierz najbliższy dostępny rozmiar z naszej oferty. Rozmiar piasty koła samochodu jest mniejszym, wewnętrznym rozmiarem pierścienia centrującego.

pierscienie-centrujace-montaz

30 innych produktów w tej samej kategorii: